Гари Линекер си тръгна с червено лице в студиото на BBC, след като шегата му с баща Гари Барлоу се провали
The Mirror | 2024-01-07 | 21:11:48

Водещият на „Мач на деня“ Гари Линекер изглеждаше впечатлен от себе си, след като се пошегува с Гари Барлоу, когато забеляза певеца на Арсенал срещу Ливърпул , но експертите Дани Мърфи и Мартин Кеоун не хванаха въдицата.

Линекер изпълняваше задълженията за представяне на предаването на живо на Би Би Си за двубоя за ФА Къп в неделя. Фен на Ливърпул и бивш фронтмен на Take That Барлоу беше сред известните привърженици, присъстващи на повторението на финала от 2001 г., когато дубълът на Майкъл Оуен донесе победата на клуба от Мърсисайд.

След като потвърди с Мърфи, че Барлоу подкрепя Ливърпул. Линекер каза: „Но не приемайте това за даденост, какво ще кажете за това?“ Той се облегна назад, привидно очаквайки смях или поне стон, но нито едно от тях не последва.

Линекер бързо постави опашката между краката му, признавайки, че това е "доста ужасен" опит за шега. За щастие на тези в студиото, имаше достатъчно действие през първото полувреме - въпреки липсата на голове - за да се гарантира, че няма нужда от повече татко хумор по време на полувремето.

Арсенал доминираше през първото полувреме, поне що се отнася до големите положения. Мартин Одегард уцели гредата, докато Кай Хаверц - стартиращ отпред с контузен Габриел Жезус - се бореше пред вратата.

„Той имаше своите възможности, но просто не изглежда като естествен номер 9 това е сигурно“, каза Линекер на почивката. Ко-коментаторът Алън Шиърър също беше критичен, обвинявайки германеца, че отделя твърде много време с няколко възможности.

Арсенал и Ливърпул завършиха наравно 1-1 точно преди Коледа, а съперниците от Висшата лига и двамата вървяха към победа въпреки някои промени. Трент Александър-Арнолд беше близо до пробив малко преди Линекер и неговите гости в студиото да дадат своите мисли на полувремето, побеждавайки Арън Рамсдейл, но удряйки рамката.

Смяхте ли се на шегата на Гари Линекер? Кажете мнението си в секцията за коментари

Арсенал беше принуден да плати за пропуснатите си шансове, когато Ливърпул обърна винта в последните етапи на мача. След като се доближиха два пъти в бърза последователност, Червените вкараха носовете си отпред, когато Якуб Кивиор успя само да хвърли един поглед от пряк свободен удар на Александър-Арнолд в собствената си мрежа, а Луис Диас осигури победата в добавеното време.

Ливърпул ще се завърне в игра в сряда, когато ще изиграят първия полуфинален мач от своя Карабао Къп срещу Фулъм. Ако успеят да преминат през два мача срещу отбора на Марко Силва, тогава Челси или Мидълзбро ще ги чакат на Уембли.

Арсенал трябва да изчака до 20 януари за следващия си мач, дерби на Лондон от Висшата лига срещу Кристъл Палас. Артилеристите спечелиха обратната среща през август, като Мартин Одегаард отбеляза единствения гол в мача от дузпа.

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия